İstanbul ülkemizin temel yapı taşlarından bir tanesi ve olmazsa olmaz ilimizdir. Ülkenin büyük çoğunluğu bu ilimizde yaşamakta olup yıllar boyunca birçok kültürü bünyesinde barındırmıştır. Halen birçok dünya ülkesi İstanbul’u dünyanın başkenti olarak adlandırmaktadır. Bu kadar farklı ırkın bu bölgede yaşamamış olması da birçok tarihi değeri barındırmasını sağlayan unsurlar arasında yer almaktadır.

Çok farklı medeniyetlerin bu ilimizde yaşaması da medyumlara ihtiyacı arttırmış gibi görünüyor. Bu ilde o kadar farklı ırk ve kültür bir arada barındı ki birçok doğal olmayan olay ile karşılaşmamak mümkün gibi görünmüyor. Üniversitede bir arkadaşım dersleri çok iyi iken birden çalışma hevesini yitirdi ve bütün derslerden zayıf almaya başladı. Bütün okul hayatı boyunca çalışkan olmuş ve zayıf almamış bir öğrencinin bu kadar ani düşüş yaşamasına kimse bir anlam verememişti. Bu durumu kendisine sorduğumuz zamanda da hiçbir cevap vermiyordu, bir şeylerden korktuğu belliydi. Biraz daha üstüne giderek durumu öğrendik, farklı medeniyetlerden birçok kişinin burada yaşaması ile bir takım varlıklar geceleri gelerek arkadaşımızı rahatsız ediyordu ve o da korkudan ders çalışamayıp sürekli zayıf not alıyordu. İstanbul gibi bir ilde birçok medyuma rastlamak mümkün neticede on beş milyon nüfuslu bir ilimiz. Tabi ki her medyum her konudan anlamayacağı için de bu konuda uzman bir medyum bulmamız gerekiyordu.

Bu gibi durumları daha önce yaşamış birkaç kişi ile görüştük ve kendilerinden referans istedik, onlarda bize Yusuf Kılıçkan adında bir medyum hocayı tavsiye ettiler. Sorunu olan arkadaş ile beraber hocanın yolunu tuttuk, hoca bu işi hakkı ile yapan ve para gözetmeyen bir hocaydı ki yapılacak yardım için hiçbir ücret talep etmedi. Arkadaşıma her sabah okunmuş pirinç yemesini ve okunmuş su içmesini tavsiye etti, arkadaşım da bir süre Yusuf Kılıçkan Hocanın dediklerini uyguladı ve ilerleyen zamanlar ile birlikte sorunları düzeldi ve bütün derslerinden tekrar iyi not almayı başarır hale gelmişti. Hocanın tavsiyeleri arkadaşım için hem zararsız hem de maliyetsiz bir yöntem olduğu için de rahatlıkla denilenleri uygulayabildi.