Medyumlar dünya üzerinde çeşitli doğal yetenekleri olan ve kendine has özellikleri bulunur bu özelliklerden de dünya üzerinde çok az insanlarda bulunabilmektedir. Dünya tarihinde birçok ünlü medyum gelmiş geçmiştir ve birçok insanda şaşkınlık yaratan özellikler sergilemişlerdir. Bir takım medyumlar hiç dokunmadıkları halde eşyaların yerlerini değiştirme yetenekleri varken bir takım medyumların da geleceği ya da geçmişi ön görebilme gibi özellikleri bulunmaktadır. Günümüzde birçok insan bu gibi özelliklere inanmasa da zamanında bu gibi konulara birçok insan şahit olmuştur. Hatta günümüzde de birçok insanın tanık olduğu olağanüstü olaylar yer almaktadır fakat insanlar başlarına olay gelmeyince bu tür şeylere inanmayabiliyorlar.

İyi bir medyumu gözünden tanıyabilir misiniz? Bir medyumun size yaklaşımından, bilgisinden ve konuyu çözme usullerinden nasıl bir medyum olduğunu da tahmin edebilmeniz mümkündür. Bir medyumun iyi olduğunu gözünden anlamak için sizin karşılaştığınız olayları kendi gücü ile görmeye çalışan bir medyumun gözlerindeki heyecandan ya da korkudan gerçekten işinde usta bir Medyum olduğunu anlayabilirsiniz. Birçok medyum insanların zaaflarından yararlanıp onları kullanmak için sahte medyumluk yoluna başvurmaktadırlar, medyumun sahte ya da gerçek olup olmadığını referanslarından da öğrenebilmeniz mümkün. Geçmiş zamanlarda Hüseyin Yurdabakan adında bir medyum vardı, birçok kişi bu medyuma çeşitli konular hakkında yardım almaya gittiler ve sorunlarını dile getirdiler. Fakat bu Hüseyin Yurdabakan adındaki medyum hoca gerçek bir medyum değildi sadece Medyum olduğunu iddia eden ve para kazanmak isteyen bir sahtekârdan ibaretti.

Zaten yardımcı olacağı kişiler ile yüz yüze görüşmek yerine sadece telefon ile irtibat kurmayı tercih eden, sorunları dinlerken de sadece telefonda dinleyen ve çözümler sallayan bir sahte medyumdu. Çeşitli nedenler ile bu medyum hoca ile iletişime geçen kişiler bir sürü masraf yaptılar ve hiçbir sonuca ulaşamadılar. Para kaybetmelerinin yanında hiç tanımadıkları birine sırlarını açıkladılar ve içinde bulundukları kötü durum daha da vahim bir hal almaya başladı. Medyumları tercih ederken onlar ile yüz yüze görüşün ve medyumun bilgisine, gözlerine bakın ve onun gerçekten iyi bir medyum olmadığını düşünüyorsanız kesinlik ile sırlarınızı paylaşmayınız.