İzmir milyonlarca insanı ve kültürü içinde barındıran ülkemizin nadide kentlerinden biridir. Bu kentimizde zamanında nice savaşlar olmuş, çok kişi hayatını kaybetmiştir. Birçok farklı kültür, birçok farklı inanış ile medyumlar da çeşitli dallarda yetenekleri ile insanlara yardım etmeyi amaçlamışlardır. İzmir de birçok savaş yaşandığı için bazı yerlerde çok fazla ölüm olmuştur ve bu ruhani varlıklar bazı kişileri de rahatsız etmeye başlamışlardır. Bazı kişilere bu imkânsız olgulardan biri gibi görünse de birçok insanın başına bu tür olaylar gelebilmektedir. İzmir’de yıllarca yaşadığım için orada ikamet eden de birçok arkadaşım ve akrabam bulunmaktadır. Geçenlerde bir akrabamız aradı ve yardım istedi, yardımın konusu da evinin bulunduğu yerlerde savaştan dolayı çok fazla ölenler olduğu içi asker kıyafetli, eli silahlı kişiler görmeye başladığını belirtti.

Ben de İzmir’de bulunan ve bu işlerde uzman medyumları araştırdım ve karşıma Ergün Ermiş adlı Medyum Hocaya rastladım. Birkaç araştırma sonucu bu konuda uzman olduğu anlaşılan referanslar buldum ve irtibat bilgilerini akrabalarıma ilettim. Ergün Ermiş Hoca güvenilir bir hoca olduğundan dolayı telefon ile görüşmeyi kabul etmemiş, yüz yüze görüşme talep etmiş. Bu durum medyumluk işi için oldukça önemli ve medyumun güvenilir olduğunun da kanıtıdır. Akrabalarım durumu hocaya anlatmışlar ve o da bu bölgede bu tip olaylara rastlayabilmek oldukça normaldir diye cevap vermiş. Bu gibi durumlarda evinizin temizliği oldukça önemlidir demiş, evin herhangi bir yerinde ekmek kırıntısı ya da küflenen bir yiyeceğin olması bu gibi durumları tetikleyebilecek unsurlar arasında yer almaktadır diye belirtmiş. Ayrıca evi temizledikten sonra her gün düzenli şekilde savaştan ölen kişiler için dua etmelerini istemiş.

Ergün Ermiş Hoca’nın dediklerini harfiyen uygulayan akrabalarım birkaç gün içinde hiçbir ruhani varlık görmemeye başladılar ve seslerini de duymamaya başlamışlardı. Bu gibi durumlarda başvurulacak medyum hocanın güvenilirliği ve işi iyi bilmesi oldukça önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Ayrıca burada Ergün Ermiş Medyum Hocanın yapmalarını istedikleri şeylerin kimseye zararı olmayan aksine faydası olan bilgiler olması da o Hocanın ne kadar iyi bir hoca olduğunu kanıtlayan bir durumdur.